STRONA GŁÓWNA
KOLEKCJA ADLER
               ...Twoje oczy są naszą pasją
Opis terminów

POLARYZACJA - okulary z soczewkami polaryzacyjnymi przepuszczają tylko wiązkę światła spolaryzowanego w konkretnej płaszczyźnie. Dzięki temu odbicia promieni świetlnych od szyb samochodów, tafli wody, śniegu są widziane tylko jako małe plamki światła i nie oślepiają nas. Soczewki polaryzacyjne poprawiają kontrast widzenia w pełnym słońcu. Są zalecane dla kierowców wędkarzy i żeglarzy.

POLARYZACJA TAC - soczewki polaryzacyjne specjalnie utwardzone, dzięki czemu są odporniejsze na zarysowania.

Soczewki  FOTOCHROMOWE-Zadaniem soczewek fotochromowych jest redukcja dużego natężenia światła do bardziej komfortowego poziomu, dzięki zdolnościom do zmiany właściwości absorpcyjnych, pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Cechą charakterystyczną jest to, że zmiana ta jest odwracalna. Zmiana transmisji soczewki jest proporcjonalna do zmian natężenia światła. Gdy natężenie światła jest duże zapewnia niższą transmisję  uzyskuje ciemne zabarwienie, Gdy promieniowanie słoneczne słabnie, soczewka powraca do stanu rozjaśnienia.


GRILAMID TR 90 - Wysokiej jakości odmiana nylonu, wyjątkowo odporna na rozciąganie i wyginanie. Materiał wytrzymały na uderzenia, elastyczny, przyjemny w dotyku, o właściwościach antyalergicznych. Okulary wykonane z grilamidu są lekkie, wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu.


ANTI - FOG - powłoka zabezpieczająca przed zaparowaniem wewnętrznej strony soczewek. Zalecana przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Stosowana głównie w okularach przeznaczonych do uprawiania sportów zimowych.
Bardzo ważną rzeczą jest aby nie dotykać palcami powierzchni pokrytej antifogiem, ponieważ soczewka traci w tym miejscu powłokę zabezpieczającą.


POLICARBON (poliwęglan) - tworzywo o dużym współczynniku twardości, najbardziej odporne na pęknięcia przy uderzeniach-stosowane do produkcji soczewek. Tworzywo to gwarantuje ochronę gałki ocznej podczas uprawiania sportów ekstremalnych.


REVO - zespół 12 powłok ochronnych, które ograniczają transmisję światła i ciepła do naszych oczu.


LST - system stabilizacji światła-system ten również ogranicza transmisję światła i promieniowania cieplnego do naszych oczu. Specjalna powłoka dzięki czemu soczewki są jasne, ale znaczna część promieniowania słonecznego jest blokowana i odbijana na zewnątrz. Do oczu dociera optymalna ilość światła ,obraz jest ostry i wyraźny.
Nagłe zmiany jasności oświetlenia są słabo odczuwalne dzięki czemu oczy się nie męczą.


SOFT TOUCH - okulary wytwarzane w tej technologii są przyjemne w dotyku tj. gumowane, nie uwierają i nie powodują odgnieceń. Technologia ta minimalizuje zjawisko "pocenia się".


WYKOŃCZENIA SILIKONOWE - okulary sportowe powinny idealnie przylegać do głowy (ale nie uciskać). Aby to uzyskać noski i zakończenia zauszników wykonane są z silikonu materiału który nawet w warunkach zimowych jest elastyczny. Wykończenia silikonowe okularów sportowych zapewniają każdemu użytnikowi komfort podczas wielogodzinnego wysiłku związanego z uprawianiem sportów letnich i zimowych.


 
|
adler® Copyright© TIM-EX 2020STRONA GŁÓWNA | KOLEKCJA ADLER